Ungdomsseriento 2011-09-01 19:44
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



H12  (2)       2700 m                      

    1 Lukas Kvist             Hässleby SOK                 35:37 
    2 Alexander Josefsson     Vimmerby OK                1:26:10 



H10  (16)      1700 m                      

    1 Oskar Karlsson          Målilla OK                   15:23 
    2 Erik Erlandsson         Vimmerby OK                  16:44 
    3 Alfred Idelind          Hässleby SOK                 19:21 
    4 Gustaf Nilsson          Vimmerby OK                  20:19 
    5 Emil Karlsson           Målilla OK                   27:03 
    6 Pelle m hj Johansson    Hultsfreds OK                27:34 
    7 Isak Johansson          Hässleby SOK                 30:07 
    8 Lukas m hj Karlsson     Vimmerby OK                  31:57 
    9 Adrian m hj Nilsson     Hässleby SOK                 36:57 
   10 Willy m hj Nordenström  Hässleby SOK                 37:06 
   11 Gabriel par Gustafsson  Hässleby SOK                 37:07 
   11 Emil m hj Lodel         Hässleby SOK                 37:07 
   13 Tomas par Kvist         Hässleby SOK                 37:21 
   14 Simon m hj Stejdahl     Hässleby SOK                 37:36 
   15 Ludvig m hj Dahlström   Hässleby SOK                 37:39 
   15 Gillis m hj Söderström  Hässleby SOK                 37:39 



Inskolning  (1 1700 m                      

    1 Cajsa Pettersson        Vimmerby OK                  G 
    2 Simon Tuvesson          Hultsfreds OK                G 
    3 Kalle Johansson         Hultsfreds OK                G 
    4 Arvid Andersson         Målilla OK                   G 
    5 Alfred Andersson        Målilla OK                   G 
    6 Isak Josefsson          Vimmerby OK                  G 
    7 Oskar Andersson         Vimmerby OK                  G 
    8 Alvin Lodel             Hässleby SOK                 G 
    9 Viktor Danielsson       Vimmerby OK                  G 
   10 Agnes Idelind           Hässleby SOK                 G 



Vuxen A  (13)  5000 m                      

    1 Mats Erik Malmberg      Vimmerby OK                  31:19 
    2 Urban Billing           Hultsfreds OK                36:54 
    3 Rickard Danielsson      Vimmerby OK                  36:55 
    4 Tony Zetterström        Målilla OK                   38:38 
    5 Andreas Gustavsson      Hultsfreds OK                39:39 
    6 Gunnar Enberg           Målilla OK                   42:37 
    7 Frida Danielsson        Vimmerby OK                  45:57 
    8 Beatrice Edgren         Hultsfreds OK                47:10 
    9 Håkan Andersson         Vimmerby OK                  47:38 
   10 Ulf Isaksson            Hässleby SOK                 49:47 
   11 Anders Nilsson          Vimmerby OK                  50:35 
   12 Carola Billing          Hultsfreds OK                51:14 
   13 Emilia Andersson        Vimmerby OK                  53:56 



Vuxen B  (7)   3000 m                      

    1 Mats Adolfsson          Vimmerby OK                  29:44 
    2 Daniel Axelsson         Målilla OK                   32:11 
    3 Henric Karlsson         Hultsfreds OK                33:47 
    4 Karina Svensson         Vimmerby OK                  34:06 
    5 Susanne Zetterström     Målilla OK                   36:32 
    6 Lennart Eklund          Målilla OK                   36:41 
    7 Roland Forsberg         Hässleby SOK                 45:02 



D16  (3)       4900 m                      

    1 Emelie Andersson        Hultsfreds OK                43:36 
    2 Kajsa Adolfsson         Vimmerby OK                  48:18 
    3 Eirin Andersson         Vimmerby OK                  48:34 



H16  (4)       4900 m                      

    1 Herman Billing          Målilla OK                   42:38 
    2 Oskar Eklund            Målilla OK                   47:06 
    3 Robert par Billing      Hultsfreds OK              1:17:24 
    3 Johan m par Nilsson     Hultsfreds OK              1:17:24 



H14  (1)       4400 m                      

    1 Alfred Liljenrud        Målilla OK                 1:16:14 



D12  (2)       2700 m                      

    1 Julia Arvidsson         Vimmerby OK                  25:02 
    2 Clara Gustavsson        Hultsfreds OK                40:04 



D10  (10)      1700 m                      

    1 Emilia m hj Lundin Karl Vimmerby OK                  20:12 
    2 Eline m hj Andersson    Vimmerby OK                  23:07 
    3 Ella m hj Nylander      Hultsfreds OK                24:07 
    4 Ida par Pettersson      Vimmerby OK                  27:27 
    5 Alice m hj Nilsson      Vimmerby OK                  27:31 
    6 Emilia par Arvidsson    Vimmerby OK                  27:34 
    7 Alma Andersson          Målilla OK                   35:04 
    8 Lovisa m hj Nilsson     Hässleby SOK                 36:51 
    9 My par Nordenström      Hässleby SOK                 43:07 
   10 Elvira par Gustavsson   Hässleby SOK                 43:20