HSOK Ungdomsserienfr 2010-04-23 09:04
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



Inskolning  (2 1680 m                      

      Moa Eriksson            Hultsfreds OK                Godk. 
      Lea Ljungkvist          Hultsfreds OK                Godk. 
      Ida Pettersson          Vimmerby OK                  Godk. 
      Alice Nilsson           Vimmerby OK                  Godk. 
      Arvid Andersson         Målilla OK                   Godk. 
      Emil Karlsson           Hässleby SOK                 Godk. 
      Tomas Kvist             Hässleby SOK                 Godk. 
      Cajsa Pettersson        Vimmerby OK                  Godk. 
      Emilia Arvidsson        Vimmerby OK                  Godk. 
      Alfred Andersson        Målilla OK                   Godk. 
      William Sandin          Hässleby SOK                 Godk. 
      Kalle Johansson         Hultsfreds OK                Godk. 
      Lovisa Nilsson          Hässleby SOK                 Godk. 
      Simon Stejdahl          Hässleby SOK                 Godk. 
      Gideon Enkvist          Hässleby SOK                 Godk. 
      Emil Nilsson            Hässleby SOK                 Godk. 
      Ludvig Dahlström        Hässleby SOK                 Godk. 
      Villemo Hemmings        Vimmerby OK                  Godk. 
      Melvin Adolfsson        Hässleby SOK                 Godk. 
      Isak Josefsson          Vimmerby OK                  Godk. 
      Erik Östenberg          Hultsfreds OK                Godk. 
      Nora Svensson           Vimmerby OK                  Godk. 
      Albin Adolfsson         Hässleby SOK                 Godk. 
      Eline Andersson         Vimmerby OK                  Godk. 



H10  (10)      1670 m                      

    1 Filip Andersson         Hultsfreds OK                12:14 
    2 Lukas Kvist             Hässleby SOK                 16:10 
    3 Pelle Johansson m hjälp Hultsfreds OK                16:57 
    4 Oskar Karlsson          Målilla OK                   19:20 
    5 Gustav Olausson m hjälp Målilla OK                   20:17 
    6 Albin Will m hjälp      Vimmerby OK                  21:20 
    7 Emil Andersson          Målilla OK                   22:44 
    8 Fabian Facius m hjälp   Hultsfreds OK                23:35 
    9 Gustav Nilsson          Vimmerby OK                  27:17 

      Erik Erlandsson         Vimmerby OK               Ej godk. 



D12  (2)       2480 m                      

    1 Wilma Olausson          Målilla OK                   24:26 
    2 Emma Billing m hjälp    Hultsfreds OK                27:28 



D14  (4)       3250 m                      

    1 Petra Olejnik           SOK Viljan                   30:38 
    2 Emelie Andersson        Hultsfreds OK                31:11 
    3 Eirin Andersson         Vimmerby OK                  31:53 
    4 Kajsa Adolfsson         Vimmerby OK                  33:15 



D16  (1)       4980 m                      

    1 Hanna Östenberg         Hultsfreds OK              1:09:32 



Vuxen A  (18)  5270 m                      

    1 Rickard Danielsson      Vimmerby OK                  42:56 
    2 Johnny Andersson        Målilla OK                   50:15 
    3 Håkan Pettersson        Vimmerby OK                  50:23 
    4 Björn Axemo             Hultsfreds OK                54:45 
    5 Beatrice Edgren         Hultsfreds OK                59:44 
    6 Johan Billing           Målilla OK                 1:00:03 
    7 Annelie Arvidsson       Vimmerby OK                1:00:28 
    8 Mats Adolfsson          Vimmerby OK                1:00:50 
    9 Mikael Martinsson       Hässleby SOK               1:02:39 
   10 Emelie Danielsson       Vimmerby OK                1:04:02 
   11 Carola Billing          Hultsfreds OK              1:05:44 
   12 Anders Braaf            Hässleby SOK               1:09:52 
   13 Ann-Sofie Svensson      Hultsfreds OK              1:13:19 
   14 Karina Svensson         Vimmerby OK                1:16:54 

      Kenneth Antonsson       Vimmerby OK               Ej godk. 
      Ulf Isaksson            Hässleby SOK              Ej godk. 
      Gunilla Sävenstrand     Hultsfreds OK             Ej godk. 
      Elisabeth Danielsson    Vimmerby OK               Ej godk. 



Vuxen B  (5)   2400 m                      

    1 Urban Billing           Hultsfreds OK                16:06 
    2 Roland Forsberg         Hässleby SOK                 33:38 
    3 Mikael Andersson        Målilla OK                   41:39 
    4 Sören Ivarsson          Hässleby SOK               1:01:45 
    5 Gerd Ivarsson           Hässleby SOK               1:03:04 



D10  (3)       1670 m                      

    1 Julia Arvidsson         Vimmerby OK                  12:26 
    2 Alma Andersson          Målilla OK                   27:08 
    3 Andrea Emanuelsson m hj Målilla OK                   29:19 



H12  (8)       2480 m                      

    1 Anton Olivestam par     Vimmerby OK                  19:43 
    2 Filip Jönsson par       Vimmerby OK                  19:46 
    3 Wille Danielsson        Målilla OK                   20:30 
    4 Patrik Mlynar           Hultsfreds OK                21:16 
    5 Alfred Liljenrud 5 p    Målilla OK                   22:53 
    6 Alexander Emanuelsson m Målilla OK                   27:01 
    7 Richard Karlsson 5 p    Målilla OK                   27:29 
    8 Alexander Josefsson m h Vimmerby OK                  28:00 



H14  (4)       3250 m                      

    1 Oskar Lind              SOK Viljan                   25:33 
    2 Herman Billing          Målilla OK                   29:54 
    3 Robert Billing par      Hultsfreds OK                43:49 
    3 Olof Östenberg par      Hultsfreds OK                43:49 



H16  (3)       4980 m                      

    1 Erik Karlsson           Målilla OK                   39:34 
    2 Josef Svalbring         Målilla OK                   44:23 

      Filip Olsson            SOK Viljan                Ej godk. 



12 bana  (2)   2480 m                      

    1 Sara Nilsson            Målilla OK                   54:35 
    2 Anja Isomettä           Målilla OK                   54:37 



10 bana  (1)   1670 m                      

    1 Anna-Lena Karlsson      Målilla OK                   29:10